Rögzített műfogsort szeretne? Van, hogy ehhez a meglévő protézis cseréje is szükséges. Tudjon meg róla többet, hogy mikor érdemes új műfogsorban gondolkozni!
Műfogsort visel, de elégedetlen vele? Nem tud tisztán beszélni, tüsszentéskor elmozdul, alászorul az étel? A műfogsorrögzítés látványos változást jelent, hiszen újra nyugodtan rághat, nevethet, mosolyoghat, még éjszakára is viselheti. Nem kell tartania attól, hogy műfogsora váratlanul cserbenhagyja, vagy kínos pillanatokhoz vezet. Olyan érzés lesz, mintha a saját fogairól lenne szó, ha Ön nem árulja el, aligha mondja meg bárki, hogy műfogsort visel.
De miért kell ehhez olykor lecserélni a meglévő műfogsort is?
Ennek több oka is lehet, ezek megértéséhez előbb a műfogsor rögzítésének folyamatát érdemes dióhéjban megismerni.
Ez történik a műfogsorral, amikor a mini-implantátumokkal rögzítjük:
A Fixfogsor® Protézisrögzítés során az állcsontba helyezett extra vékony, titán csavarokkal stabilizáljuk a műfogsort. Ezeket a műgyökereket kifejezetten a protézisek rögzítésére fejlesztették ki, vékonyabbak a hagyományos implantátumoknál. Mivel az ínyen keresztül “csavarozzuk be” az állkapocsba (teljesen fájdalommentesen, helyi érzéstelenítésben), nincs vágás, varrás és vérzés, de előzetes csontpótlás sem.
A műgyökér egy kis gömbfejben végződik, erre fog “rápattanni” a műfogsor, méghozzá úgy, hogy a műfogsorba egy gumigyűrűs patent kerül. Vagyis a műfogsort mindenképp át kell alakítani (de ez még nem jelent automatikusan cserét is). A gyakorlatban ez az átalakítás apró furatok készítését jelenti. Ez már a mini-implantátumok beültetésének napján megtörténik, hiszen Ön egyetlen napra sem maradhat fogsor nélkül.
A frissen behelyezett mini-implantátumokat kezdetben egy szilikon réteg védi, hogy a gyógyulási időszakban ne terhelődjenek túl. Ha letelt a három hónap, és becsontosodik az implantátum, a fogsorban lévő szilikon anyagot a végleges fém patentokra cseréljük.
Vagyis a műfogsor átalakítására abban az értelemben mindenképp szükség van, hogy egyáltalán rá tudjuk “pattintani” a mini-implantátumra. Ez még nem jelenti egy új fogsor szükségességét, de nem minden műfogsor alkalmas arra, hogy átalakítsuk.
Mikor van szükség új műfogsorra?
Ha a fogsor anyaga miatt elkerülhetetlen a váltás
A meglévő műfogsor akkor alkalmas a rögzítésre, ha az arra megfelelő anyagból (hagyományos kemény műanyagból) készült, és a minősége, állapota is kiváló.
Ha már az anyaga sem megfelelő, akkor biztosan nem rögzíthető, ilyenek például a rugalmas, hajlékony alapanyagú protézisek, vagy a fémmel erősített műfogsorok. Ha Ön ilyet visel, mindenképp azt javasoljuk, hogy készüljön esztétikus, minőségi új műfogsor a régi helyett.
Ha a műfogsor túlterhelhődhet, és ezért nem alkalmas a rögzítésre
Ha a műfogsor elhasználódott (láthatóan megviselt, például repedt), vagy fájdalmasan töri az ínyt, szintén a csere a megoldás. Egy kopott, sérült műfogsor ingatag alap, ha erre építkeznénk, egész biztosan nem lenne tartós a végeredmény. Márpedig egy fix műfogsor akár 20 évig is megbízhatóan szolgálhatja Önt.
“Ezeknek a szempontoknak a felmérését kollégáink már az első találkozás alkalmával felmérik és megállapítják, hogy a fogsor alkalmas-e arra, hogy a rágás közben jelentkező erőket az implantátumok optimálisan tudják majd a későbbiekben viselni, és ne terhelődjenek túl.”
– mondja a Fixfogsor® Rendelő fogorvosa, Dr. Szabó Zita Noémi.
Nem lehetetlen tehát a meglévő műfogsort rögzíteni, de ha a személyes konzultáción azt hallja tőlünk, hogy protézis anyaga vagy állapota nem alkalmas erre, akkor érdemes a csere mellett dönteni, hiszen hosszú távon sokat spórolhat azzal, ha műfogsora strapabíró.
Amikor szebbet, élethűbbet szeretne a meglévőnél
Az is előfordulhat, hogy bár a jelenlegi műfogsor anyaga és minősége lehetővé tenné a rögzítést (és még kényelmes is) de Ön egyszerűen nem elégedett a megjelenésével. Akármi is legyen az oka annak, hogy új protézisre van szükség, mi örömmel készítünk esztétikus, hosszú távra szóló műfogsort, minőségi anyagból.
A Fixfogsor® Rendelőben egy helyen van a fogorvosi és fogtechnikai szakértelem
Nem kell félnie, hogy az új műfogsor készítése különösebb utánajárással járna. Az első hazai protézisrögzítésre szakosodott rendelőként páratlan adottságunk, hogy a fogtechnika házon belül van, a fogorvosokkal szoros együttműködve készülnek az új fogsorok. Úgyszólván a fogorvosi szék mellett konzultálják meg szakembereink, milyen legyen az új műfogsor formája, mérete, állása.
Kíváncsi, szükséges-e új műfogsor a rögzítéshez? Kérjen konzultációt!
A rögzíthető műfogsor tehát egyrészt anyagában is megfelel a követelményeknek, másrészt felépítése lehetővé teszi, hogy stabilan a szájban maradjon. Nem utolsósorban arra is alkalmas, hogy a rágás közben keletkező erőket optimálisan viseljék az implantátumok.
A Fixfogsor Protézisrögzítés® első lépése egy személyes konzultáció rendelőnkben, amikor megismerkedünk, és feltérképezzük fogai állapotát. Ebben a szájüreg és a fogak vizsgálata mellett egy 3D CT-felvétel lesz segítségünkre.
A személyes konzultáció során kiderül, hogy szükség van-e új műfogsorra, majd Kezelési Tervet kap az Ön egyéni esetére szabott, pontos árakkal.
Kérjen visszahívást, találkozzunk a Fixfogsor® Rendelőben!